Joga grūtniecēm

joga-grutniecem

Vingrošana grūtniecības laikā ir tikpat svarīga kā iepriekš – tiek uzlabota gan topošās māmiņas veselība, gan arī grūtnieču vingrošana palīdz gan fiziski, gan morāli sagatavoties dzemdībām.

Viens no grūtnieču vingrošanas veidiem, ko izvēlēties ir grūtnieču joga. Joga grūtniecēm piemērota ne tikai tām sievietēm, kuras jau iepriekš ir iepazinušās ar jogu, arī tās topošās māmiņas, kuras ne reizi nav iepriekš bijušas jogas nodarbībā ir gaidītas un drīkst jogot, ja vien ārsts – ginekologs ir to atļāvis.

Joga palīdz sasniegt prāta un ķermeņa harmoniju. Joga ievērojami palīdz uzlabot dzīves apstākļus, tā katram paver durvis uz savu iekšējo pasauli.

Joga grūtniecēm no parastās jogas atšķiras ar to, ka vingrojumi ir vienkāršāki, slodze mazāka un visa uzmanība tiek veltīta topošai māmiņai un mazulim. Ir vingrojumi, kas palīdz mazajam sagriezties pareizajā pozā (ar galviņu uz leju), ir vingrojumi iegurnim, kas palīdz sagatavoties dzemdībām un, protams, pēc jogas vienmēr dažas minūtes tiek veltītas relaksācijai – grūtnieču jogā, atšķirībā no parastās jogas, topošās māmiņas relaksējas guļot uz vieniem vai otriem sāniem un spilvena zem galvas, vēdera (pēc vajadzības) un starp ceļiem. Šajās minūtēs māmiņa atbrīvojas mentāli un garīgi, tiek attīrītas domas un vairojas enerģijas pieplūdums.

Topošā māmiņa jogu var praktizēt arī mājās, tādā veidā ietaupot laiku un finanses.Tikai jābūt uzmanīgai un jāpārzin, kurus vingrojumus drīkst grūtniecei veikt, kurus nē. Tā iemesla dēļ vislabākais ir pāris reizes aiziet tomēr pie profesionāla pasniedzēja, pakonsultēties, pavingrot un tikai tad jogot mājās.

Dažas jogas studijas, kuras piedāvā arī jogu grūtniecēm:

Jogas studija Body-Soul, Stabu ielā 80, Rīga
Jogas studija Daya Yoga, Stabu ielā 51/2, Rīga
Saules Joga, Tallinas ielā 71, Rīga
Miervidi, Sapieru ielā 1A-1, Rīga
Labo Sajūtu Laboratorija, Brīvības gatve 214b-504, Rīga

u.c.vietās.

   Share

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *