Sejas fitness – vai kaut kas jauns?

sejas-fitness

Sērfojot internetā, nejauši uzdūros virsū mājas lapai par nedzirdētu vingrošanu. Sejas fitness – kas tas īsti ir? Vai sejas masāža? Nebūt ne masāža, izrādās, ka sejas vingrošana ir veids kā kopt savu seju, balstoties uz sejas muskuļu darbību. Tas ir jaunākais sasniegums skaistumkopšanas industrijā – bez ķirurģiskas iejaukšanās un sāpīgām injekcijām tāpat, kā mēs trenējam ķermeni, trenējot sejas muskuļus var izdzēst gadus un krunkas no sejas!

Sejas vingrošanu bieži sauc par „jaunu” virzienu skaistuma pasaulē. Īstenībā šis „jaunais” fitnesa veids eksistē jau vairāk par 100 gadiem. Sejas vingrošana ir bijusi vienmēr, kopš cilvēci ir pārņēmis mūsdienīgais skaistumkopšanas kults, tikai tai pēdējās desmitgadēs nav tikusi pievērsta pietiekami liela uzmanība un interese. Tas skaidrojams ar to, ka līdz šim valdījusi kosmētisko līdzekļu, kosmetologu un plastisko ķirurgu ēra, kuri cīnījušies pret sejas novecošanu un par tās skaistumu ar citiem ieročiem.

Uzlabot sejas ādas izskatu un izlīdzināt krunkas tikai un vienīgi ar vingrošanu?

Nolēmu pamēģināt!

Ierodos Sejas Vingrošanas klubā rīta pusē, mani sagaida kluba trenere Ieva Paškeviča. Ieejam spoguļiem noklātu sienu telpā un sākam sarunu. Ieva sākotnēji man izstāsta, kas tad tas ir – sejas fitness un cik sen tas jau pastāv. Patīk, ka sejas fitnesa trenere sniedz ļoti labus piemērus, kāpēc sejas fitness nav bijis tik populārs un kāpēc mūsdienu medicīna vēl aizvien par to daudz nerunā. Bizness! Protams, ka plastikas ķirurgiem nav izdevīgi stāstīt, kā izlīdzināt grumbas ar vingrošanas palīdzību – klientu skaits var ievērojami mazināties!

Pievēršamies konkrētāk manai sejai un zonām, kurām vajadzētu pievērst vairāk uzmanību. Piere un acu zona – sievietēm, kurām ir aziātiskā tipa acis vairāk jāpievērš uzmanība acu zonai un sākumā regulāri tā janodarbina jeb jāvingina. Ieva man parāda vairākus vingrinājumus pierei un acu zonai, kopīgi tos izpildām. „Nav nemaz tik grūti!” nodomāju. Sākumā, lai būtu redzami rezultāti, vingrinājumi jāizpilda regulāri – aptuveni 2 mēnešus 2 līdz 3 reizes dienā, pēc tam to skaitu var samazināt, lai uzturētu sejas muskuļus tonusā.

Vienas individuālās nodarbības cena ir 30 LVL. Šī naudas summa, lai gan pirmajā mirklī nešķiet sevišķi zema, manuprāt, būs ieguldījuma vērta, jo sejas fitness, atšķirībā no klasiskā fitnesa un vingrojumiem sporta klubā, neprasa regulāras nodarbības pasniedzēja (trenera) pavadībā. Vienreiz iemācies un trenējies mājās! Vai arī – jebkur citur  automašīnā, veikalā, stāvot rindā utt. Te nu nav vietas attaisnojumam  nav laika, jo, diemžēl vai par laimi, veikt dažus sejas vingrinājumus vari jebkur!
Interesanti, ka sejas fitness nav domāts tikai sievietēm vien, arī vīrieši, kuri rūpējas par savu izskatu un sejas ādu ir laipni gaidīti Sejas Vingrošanas klubā. Ir novērots, ka arī vīriešiem ar laiku un vecumu parādās dubultzods, nerunājot par citām, dzīves laikā iegūtām krunciņām, bet to ir iespējams novērst vingrojot.

Sejas fitness nesola tūlītējus rezultātus, jāatceras, ka tas ir darbs pašam ar sevi – katru dienu vingrojumi. Tāpat kā ar skriešanu, riteņbraukšanu vai jebkuru treniņu – ja vēlamies uzturēt sevi formā, sportojam regulāri. Jā, arī sejas vingrošana ir dzīvesveids – to piekopjot mums ir iespēja savas sejas ādu saglabāt jaunu, svaigu un skaistu!

   Share

Viens komentārs Sejas fitness – vai kaut kas jauns?

  1. […] iedarbinot acu muskuļus. Šādā gadījumā visiedarbīgākais, kas Jums varētu palīdzēt būs sejas fitness jeb sejas vingrojumi acīm vai speciāla acu zonas […]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *